O nas

NAJPROSTRZY SPOSÓB NAPRAWIENIA I UZUPEŁNIENIA KLIMATYZACJI SAMOCHODOWEJ

EasyKlima.com® wystartowała w 2011 r. w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku i konsumentów w sektorze motoryzacji.


EasyKlima.com® to nowoczesny sklep internetowy oferujący   produkty do samodzielnego uzupełnienia oraz uszczelnienia gumowych elementów klimatyzacji pojazdów. Oferta powstała z myślą o właścicielach samochodów zarówno aktualnych modeli jak i zabytkowych, co oznacza, że nasz produkt jest zamiennikiem dwóch czynników chłodniczych: R12 i R134a. 


Doskonale wiemy, że najważniejsza jest jakość, dlatego przywiązujemy ogromną wagę do obsługi klienta, standardów dostawy czy oprawy wizualnej naszego sklepu.

Sprawą nadrzędną jest dla nas skuteczność produktów, które oferujemy. 


Filozofia EasyKlima.com® opiera się na pięciu filarach: jakości, skuteczności, oszczędności, łatwości, i bezpieczeństwie. 

Geneza nazywy firmy pochodzi od sposobu zastosowania naszych produtków -  easy - łatwo, klima - potoczny skrót od słowa klimatyzacja. Taką możliwość daje tylko EasyKlima.com® - łatwo, szybko i oszczędnie.


Każdy z nas wie jaki komfort daje funkcjonująca klimatyzacja zarówno w okresie letnim jak i zimowym. Nie każdy zna jednak historię poszczególnych czynników chłodniczych.


Początki siegają lat trzydziestych XIX w. kiedy w roku 1834 został opatentowany pomysł urządzenia chłodniczego, wynalezionego przez amerykańskiego fizyka i inżyniera Jacoba Perkinsa. Jako pierwszy został zastosowany dwutlenek węgla, który następnie został zastąpiony czynnikami z grupy fluoryzowanych węglowodorów.

Następcą wyżej wymieniomych czynników był dobrze nam znany freon - R12, jednak w połowie lat dziewięćdziesiątych na mocy Protokołu Montrealskiego (1987 r.) zaprzestano produkcji tej substancji. Zmiany dotyczące czynników zaczęły się w 1993 roku, ale oczywiście nie od razu wstrzymano produkcję pojazdów wykorzystujących ten płyn roboczy. Okres przejściowy trwał około dwóch, trzech lat i w tym okresie na rynku można było zakupić samochody korzystające z obu czynników – starego R12, oraz nowego R134a. Na zmiany zdecydowano się, gdyż stary czynnik cechował się niszczącym działaniem na warstwę ozonową. Nowo wprowadzony zamiennik już jej nie zagrażał. Właściwości termodynamiczne miał on bardzo podobne do R12.

Pod nazwą kodową R134a kryje się organiczny związek chemiczny tetrafluoroetan. Ten czterofluoroetan jako czynnik chłodniczy do układów klimatyzacji nie zawiera atomów chloru, dlatego nie ma ujemnego wpływu na warstwę ozonową. Należy on jednak do grupy gazów cieplarnianych zawierających fluor, więc jest gazem o wysokim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego. Dyrektywa Wspólnoty Europejskiej 2006/40/EG – wymaga zaniechania w nowych samochodach osobowych i lekkich pojazdach użytkowych stosowania układów klimatyzacji z czynnikiem R134a od roku 2011, z okresem przejściowym do roku 2017. 

Węglowodorowy zamiennik EasyKlima.com® nie stanowi żadnych wyżej wymienionych zagrożeń przez co jest bezpieczny dla środowiska.Koszyk

Suma: 0.00 PLN